دانشنامه فرزند

تشخیص بارداری خارج از رحم بعد از سقط جنین

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من هفته ششم بارداری که هورمون بتا 220 بود لکه بینی داشتم رفتم، سونوگرافی گفتن ساک حاملگی تشکیل نشده همان روز با خونریزی جنین سقط شد. به نظرتون بارداری خارج از رحم بوده و یا نه؟ بعد از سقط از کجا می شه فهمید بارداری خارج از رحم بوده یا نه؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

بله، این احتمال وجود دارد که حاملگی خارج رحم بوده است. البته این احتمال هم وجود دارد که سونولوژیست نتوانسته ساک را تشخیص دهد. به طور معمول بر پایه چگونگی افزایش بتا و سونوگرافی در طی حاملگی می توان پی برد حاملگی خارج رحمی است یا خیر. اما بعد از سقط راه کاری برای تشخیص وجود ندارد. برای اطمینان از دفع حاملگی پیگیری تیتر بتا لازم است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...