دانشنامه فرزند

شرایط انجام بیهوشی برای عمل زایمان چیست؟
پاسخ کارشناس

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

تاریخ زایمانم ۷ فروردین طبق سونوی اول و nt هستش اما دکترم تاریخ ۲۵ اسفند رو برام زده. ممنون میشم منو راهنمایی کنید. که تو این روز من ۳۸ هفته و دو روز هستم برای سزارین زود نیست؟ و اینکه چون بچه اولم زودتر از موعد بود و یه دفه کیسه آبم پاره شد همش میترسم اینم اینجوری باشه، منم اصلا نمیتونم بیهوشی موضعی بگیرم یعنی اینقد اضطراب میگیرم که نمی تونم اتاق عمل رو تحمل کنم سر همین بچه سرکلاژ داشتم تا خواستن بیهوشی کاملم کنن داشتم خفه میشدم تا بالاخره با بیهوشی کامل انجام شد. حالا تو سایت خوندم برای بیهوشی کامل حداقل ۸ ساعت باید غذا نخورده باشم همش این دو هفته میترسم غذا بخورم. میشه با معده پر بیهوشی کامل بگیرم یا خطرناکه؟ ناگفته نمونه چون اولی یهویی کیسه آب پاره شد دکترم سر این بچه سرکلاژ ۸ تا آمپول پرولوتون. الانم ۲۰ عدد قرص ایزو پرین ۱۰ برام تجویز کردن برای جلوگیری از زایمان زودرس.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

خیر، زود نیست، از ۳۷ هفته به بعد در هر زمانی زایمان انجام شود مناسب است و زود محسوب نمیشود. خیر، با معده پر بیهوشی انجام نمی شود اما غذا نخوردنتان میتواند آسیب جدی برای جنین در پی داشته باشد. پس طبق روال غذا خوردن را ادامه دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زایمان» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...