دانشنامه فرزند

ورزش کردن در بارداری برای جنین خطر دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۰ ساله هستم، قدم ۱۵۵ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۶۲/۵ کیلوگرم بوده و اکنون ۶۵ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۳ آذر بوده. اسیدفولیک مصرف می کنم. اولین بارداریم هست، تو دوران بارداری می تونیم بریم باشگاه، از دستگاه ها استفاده کنیم؟ من الان دو ماهمه به خاطر عدم پیاده روی، به خاطر سرما، خوردن و خوابیدن وزنم زیاد شده و شکمم بزرگ شده احساس بدی می کنم. چکار کنم به نظرتون؟ و اینکه اوایل بچه رو احساس می کردم اما الان مدتی میشه احساسش نمی کنم.

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

در دو ماهگی احتمال احساس بچه وجود ندارد پس احساسی که داشتید مربوط به بچه نبوده اگر در حاملگی خود مشکلی چون خونریزی نداشته اید و بیماری خاصی ندارید می توانید به ورزش گذشته خود ادامه دهید به شرطی که از ورزش های سنگین و بلند کردن وزنه خودداری کنید و در هنگام ورزش مصرف مایعات را فراموش نکنید و قبل از به نفس افتادن ورزش را به پایان برسانید پیاده روی با کفش مناسب و در محیط با آب و هوای مناسب بهترین ورزش برای شماست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تناسب اندام» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...