آیا بعد از قطع لکه بینی در بارداری باز هم باید شیاف استفاده کرد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ٢٦ سالمه و اولین بارداریمه. ٥ روزه که لکه بینی و خونریزی داشتم رفتم دکتر آمپول جلوگیری از سقط و شیاف پروژسترون بهم داد الان خونریزیم قطع شده، تا کی شیاف استفاده کنم؟ دل درد شدیدم دارم علتش چی میتونه باشه؟چیکار کنم بهتر شه؟ و آخرین پریودم ٢٩مرداد بوده جنین هفته باید باشه اما سونوگرافی میگه هفته روزه، دلیلش چی میتونه باشه؟ خطرناکه یا نه؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

نگران نباشید، استراحت کامل داشته باشید و از نزدیکی بپرهیزید، و هر تعداد شیاف که احتمالا ده تاست، کامل، شبی یک عدد مصرف کنید. محاسبه هفته های بارداری، با توجه به زمان لقاح و آخرین پریود می باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «علایم و مشکلات» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان