دانشنامه فرزند

قرص اورژانسی چیست و چگونه باید مصرف کرد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من روز ١٠ پریودم نزدیکی داشتم ولی بعدش سریع ٢ تا قرص ال دی و اورژانسی خوردم اون جور که حساب کردم روز تخمک گذاری من چهارشنبه یا پنج شنبه میشه، می خواستم بدونم احتمال بارداری هست یا نه؟ بعد از ٢ هفته هم از بی بی چک استفاده کردم منفی بود. من باید٣٠ مهر پریود بشم.

پاسخ کارشناس:

سمیرا طاهری (کارشناس مامایی):

اگر پریودهای منظمی داشته باشید شما باردار نشدید، ولی تا یه هفته بعد از تاریخ پریودتان اگر پریود نشدید آزمایش خون بدهید. در ضمن برای جلوگیری اورژانسی یا باید از دو تا قرص اورژانسی استفاده بکنید که تا 48 ساعت بعد نزدیکی وقت هست برای استفاده. و یا 2 تا قرص LD بخوردید و 12 ساعت بعد 2 تا قرص LD دیگه.

هشدار: پاسخ فوق توسط کارشناس سامانه و با توجه به اطلاعات درج شده در پرونده کاربر می‌باشد. این مشاوره مختص به این کاربر است، توصیه آن به دیگر کاربران بدون بررسی شرایط صحیح نیست. در این زمینه لطفاً ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 10 کاربر 3.9 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...