دانشنامه فرزند

کاهش احتمال بارداری در سنین بالا

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۵ ساله هستم. قدم ۱۶۷ سانتیمتر است و وزنم ۶۳ کیلوگرم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۸ فروردین میباشد. طول دوره های قاعدگی من ۵ روزه است. قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از روش طبیعی استفاده میکردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از فولیک اسید. مدت زمان اقدام ما برای بارداری ۳ ماه است. بارداری و یا سقط قبلی نداشتم. سونوگرافی و آزمایشهای انجام شده من شامل پاپ اسمیر، سونوی رحم و آزمایش کامل خون و ادرار بوده که کاملا خوب بوده. سوال من این است که، با وجود دیابت نوع ۲ همسرم و تالاسمی مینور او و همچنین سن همسرم که ۴۲ سال است من نگران ناتوانی خودمون برای بارداری هستم. امکان ناباروری هست؟ من بلافاصله بعد از اتمام قاعدگی تا قاعدگی بعد تو این ۳ ماه هر روز نزدیکی داشتم.

پاسخ کارشناس:

مریم زردشت (کارشناس مامایی):

با سلام. با توجه به اینکه قاعدگی منظمی دارید نیازی نیست هر روز نزدیکی داشته باشید زیرا از کیفیت و توان اسپرم ها می کاهد. همچنین از آنجایی که سن شما 35 سال است در صورتی که پس از شش ماه عدم جلوگیری و اقدام باردار نشدید باید جهت پیگیری از نظر ناباروری اقدام نمایید. تا آن زمان در حول و حوش زمان تخمک گذاری یعنی از سه روز قبل تا سه روز بعد نزدیکی داشته باشید و استرس و نگرانی را از خود دور کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...