دانشنامه فرزند

رابطه جنسی در بارداری با سابقه سقط جنین

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 25 سالمه، یه سابقه سقط تو اوایل ماه سوم داشتم که بدون دلیل خاصی اتفاق افتاد. با توجه به اینکه میگن مشکلات کروموزومی و این چیزا باعث این اتفاق میشه و در مورد بچه اول شایع هست، میخواستم بدونم الان که بعد سه ماه دوباره ماه اول بارداریمه در مورد نزدیکی در بارداریم باید کلا متوقف بشه یا اگه مشکلی نداشته باشم میتونم نزدیکی داشته باشم؟ باید برای هر اتفاقی بیشتر احتیاط کرد؟ چون استرس احتیاط کردن همش باعث نگرانی میشه.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام، با توجه به سابقه سقط توصیه این است که تا پایان سه ماهه اول نزدیکی نکنید. بعد از آن اگر مشکلی نداشتید با مجوز پزشک ناظر بر پرونده می توانید نزدیکی کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بایدها و نبایدها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...