دانشنامه فرزند

جیغ زدن کودک نه ماهه برای اجرای خواسته هایش

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام، دختر نه ماهه ای دارم که احساس می کنم یاد گرفته با گریه و یا جیغ به خواستش برسه، در ضمن خیلی هم به من وابسته است و در طول روز دائما می خواهد که بغلش کنم. واقعا نمی دونم که چطور باید باهاش رفتار کنم؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنید. مثلا می خواد از مبل بره بالا وقتی نتونه جیغ میزنه که کمکش کنیم یا این که می خواد موهای من رو بکشه وقتی نمی ذارم جیغ می زنه و گریه می کنه.

پاسخ کارشناس:

لیلا عمادپور (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

تا حداقل 14 ماهگی وظیفه دارید که نیاز روانی او را به بغل کردن ارضا کنید. پس نگذارید کار به گریه بکشد، او را در فرصت های مختلف بغل کنید و در گوشش نجوا و شعرهای آرام و با محبت زمزمه کنید. این فکر غلط را که بغلی می شود دور بیندازید. مهارت های دستی که تازگی ها در او پیدا شده "مثل لبه مبل را گرفتن، دست به موهای شما بردن" را در بازی هایی که دست ها را درگیر می کند به کار بگیرید و او را تشویق کنید. این توانایی های جدید برای او لذت بخش است پس با واکنش تند و لجبازی متقابل خود، این توانایی ها را در او سرکوب نکنید. بازی های مناسب این سن را یاد بگیرید و به رشد بهتر و بجای مهارت هایش کمک کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 4.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...