آیا مصرف متفورمین را بعد از بارداری باید ادامه دهم؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام، برای بارداری چه واکسن هایی باید زده بشه؟ من دو سال پیش در آزمایشات ازدواج واکسن کزاز زدم هپاتیت ب هم یادم نمیاد کی زدم. قرص متفورمین روزی یکی میخورم بعد از بارداری هم باید این قرص مصرف بشه و اگر من ندونم باردارم و این قرص رو استفاده کنم ضرر نداره؟

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

با سلام، کزاز و دیفتری و آنفلوآنزا و هپاتیت را می توان در بارداری تزریق کرد. به دلیل تزریق کزاز و دیفتری هنگام ازدواج، تا 10 سال ایمن هستید و نیازی به تزریق نیست. برای تزریق واکسن هپاتیت، آزمایش تیتر آنتی بادی هپاتیت انجام دهید در صورت عدم ایمنی، تزریق کنید. واکسن آنفلوآنزا را در صورتی که سرماخوردگی ندارید می توانید قبل از شروع فصل سرما تزریق کنید. علت مصرف متفورمین باید مشخص شود. در صورتی که دیابت دارید باید طبق دستور متخصص داخلی به انسولین تغییر دهید. در صورتی که برای تخمک گذاری مصرف می کنید به محض اطلاع از بارداری قطع کنید و به دلیل این که ارگان ها هنوز تشکیل نشده است ضرری برای جنین تا زمان مثبت شدن آزمایش، ندارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان