دانشنامه فرزند

آیا داشتن هماتوم در بارداری باعث لکه بینی می شود؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من در هفته ی 15 بارداری ام، از هفته 6 تا هفته 12 سه بار خونریزی و هر روز مقداری لکه بینی داشتم که با مصرف روزی دو بار شیاف پروژسترون و تزریق یک بار آمپول پروژسترون خونریزی و لکه بینی قطع شد تا هفته ی 15، از یک هفته پیش با دستور پزشک شبی 1 شیاف استفاده میکنم، از دیروز لکه بینی ام شروع شده، میترسم نکنه اتفاقی برای کوچولوم افتاده باشه. غربالگری و سونوگرافی هام مشکل خاصی نداشته فقط یه هماتوم 16 میلی دارم.

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

لکه بینی شما مربوط به همان هماتوم بوده که اگر تشدید نشود مشکل پیش نمیاورد و خود به خود تا اواخر بارداری جذب خواهد شد. در صورت زیاد شدن خونریزی برای تعیین سلامت جنین به پزشک مراجعه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...