دانشنامه فرزند

چه دارویی برای جلوگیری از زایمان زودرس مناسب است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من هفته 21 هستم و دو قلو باردارم. دکترم از هفته 20 هفته ای یک آمپول پرلوتون تجویز کردن، سرکلاژم هستم. با توجه به فرم رحمم و سابقه زایمان زودرس امکان داره در ماهه 6 - 7 زایمان زودرس داشته باشم؟ داروی دیگری نیاز نیست مثل ایزوپرین؟ در کل ایزوپرین قرص خوبیه که به دکترم بگم؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

بله، با توجه به سابقه زایمان زودرس این امکان وجود دارد، خصوصا که دو قلویی نیز این احتمال را کمی بیشتر می کند. آمپول پرولوتون نیز برای کاهش همین احتمال تجویز شده است. خیر، در آخرین تحقیقات انجام شده مصرف ایزوکسوپورین به دلیل احتمال بروز برخی عوارض توصیه نمی شود، می توانید از پزشک تان در رابطه با هیوسین مشاوره بگیرید تا در صورت صلاحدیدشان در هفته های بعد در کنار پرلوتون برای تان تجویز نمایند.

هشدار: پاسخ فوق توسط کارشناس سامانه و با توجه به اطلاعات درج شده در پرونده کاربر می‌باشد. این مشاوره مختص به این کاربر است، توصیه آن به دیگر کاربران بدون بررسی شرایط صحیح نیست. در این زمینه لطفاً ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «چند قلوها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...