دانشنامه فرزند

ترس از سقط جنین مجدد در هفته 16 بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من در هفته 16 بارداری هستم. گه گاهی خیلی کم لک قهوه ای می بینم، یک سال قبل هم سقط داشتم که هیچ خونریزی و نشونه ای نداشت و در هفته 8 جنین سقط شده بود. تازه هم به بهداشت مراجعه کردم و صدای قلب جنین رو شنیدم. اما نگرانی از بابت سقط قبلی و لکه ها کمی نگرانم کرده، ممنون میشم راهنماییم کنین.

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

نگران نباشید. معمولا اکثر سقط ها در سه ماهه اول بارداری می باشند که شما این دوران را سپری کرده اید برای لکه بینی از شیاف سیکلوژست و یا پروژسترون استفاده کنید. نزدیکی نداشته باشید. کارهای سنگین انجام ندهید. به دلیل اینکه مراقبت بعدی شما احتمالا در 26 هفتگی در بهداشت می باشد از مامای خود تقاضا کنید که هفته ای دو بار جهت شنیدن صدای قلب مراجعه کنید برای اطمینان خاطرتان وگرنه ضرورت پزشکی ندارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 4.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...