دانشنامه فرزند

راه های جلوگیری از بارداری در دوران شیردهی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۶ ساله هستم. قدم ۱۷۵ سانتیمتر است و وزنم ۸۴ کیلوگرم است، تاریخ زایمان من ۲۴ اردیبهشت بوده است. نوع زایمان من سزارین بوده و شیردهی دارم. معمولا برای جلوگیری از بارداری از قرص استفاده می کنیم. داروهای مصرفی من عبارتند از لاینسترنول. بارداری های قبلی و سقط های قبلی: ندارم. سوال من این است که، من دو ماهه زایمان کردم و قرص جلوگیری لاینسترنول میخورم چون وزنم بالای ۷۰ کیلو هست. دو بار نزدیکی محافظت نشده داشتم و از ترسم هر دو بار به فاصله دو هفته از هم قرص اورژانسی اووسیز مصرف کردم. هر دو بار هم طبق قانونش خوردم، میخوام بدونم چی میشه آیا اثر داره آیا احتمال بارداری هست؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

با سلام، احتمال بارداری شما ضعیف است اما باید روش جلوگیری خود را عوض کنید چون هر زمان احتمال بارداری وجود دارد. بهتر است از روشهایی مثل آی یو دی و یا آمپول ۳ ماهه استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...