دانشنامه فرزند

علت بستری شدن نوزاد بعد از زایمان در هفته 36 بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

با سلام، من تاریخ آخرین پریودیم 95.8.13 بوده. باردار شدم طبق محاسبه دکترم قرار بود فرزندم در تاریخ 96.5.19 به صورت طبیعی به دنیا بیاد که من تو ایران دیگه نموندم و به ترکیه رفتم برای زایمان. اونجا از من سونوگرافی انجام شد و زایمان من به صورت سزارین در تاریخ 96.4.26 انجام شد. سونوگرافی سن جنین رو حداقل 2 هفته بالاتر نشون میداد. بچه که به دنیا اومد 3 روز تو دستگاه بود و دکتر ترکیه ای به من میگفت که شما الان 39 هفته و 2 روزتون هست که زایمان کردید و تو دستگاه رفتن بچه به زود زایمان کردن ربطی نداره و شما سر وقت زایمان کردید. همسرم هم نظر دکتر رو تایید میکنن من با همسرم اختلاف نظر داریم سر این مورد. آیا واقعا موعدش بوده؟ از نظر من با تاریخ پریودیم که همیشه این سیکل مرتب بوده و با توجه به آخرین پریودم من در 26 تیر 36 هفته بودم درسته؟ ممکنه نظر آخر رو شما بفرمایید و من رو از شک در بیارید؟ سونوگرافی های ان تی و اون سونوگرافی اولی که قلب بچه رو نشون داد هم دو روز با تاریخی که دکتر ایرانم داده بودن بیشتر بود.

پاسخ کارشناس:

مریم زردشت (کارشناس مامایی):

با سلام، دقیق ترین سونوگرافی و ملاک ارزیابی سن جنین برای کارهای تشخیصی زمان بارداری و حتی سزارین سونوگرافی ای است که شما در حدود هفته هشت تا ده انجام داده اید. طبق آن تاریخ و سنی که برای جنین شما در آن سونوگرافی در نظر گرفتند می توانید حساب کنید که در روز سزارین چند هفته بودید. مسئله دیگر این که علت بستری شدن نوزاد شما در بخش را باید در نظر گرفت تا بتوانیم مشخص کنیم به خاطر زایمان بوده یا خود نوزاد مشکل خاصی داشته که نیاز به بستری داشته است. ولی به صورت کلی نگران نباشید از هفته 36 به بعد جنین رسیده است و احتمال زایمان هر روزی از هفته 36 به بعد ممکن است و در صورت تولد مشکل خاصی نخواهد داشت، حتی برخی از پزشکان سزارین را در 37 هفتگی انجام می دهند تا قبل از شروع دردهای زایمانی نوزاد متولد شود. امیدوارم که نوزادتان در حال حاضر مشکل خاصی نداشته باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «نوزاد تازه متولد شده» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...