دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۴ ساله ازدواج کردم به دلیل داشتن کیست تو لوله های رحم و تخمدان موفق به بارداری نشدم اما ۵ ماه پیش کیستمو عمل کردم ۳ ماه اول پریودی دقیقا به موقع شدم اما ماه ۴ ده روز عقب انداختم و ماه ۵ هم ۳ روز عقب انداختم و من ۳ ماهه اقدام به بارداری کردم اما هنوز نتیجه نگرفتم؟ به نظرتون مشکل کجاس؟ جواب آزمایشاتمون هم سالم هست.

پاسخ کارشناس:

سمیرا طاهری (کارشناس مامایی):

شما ابتدا باید سونوگرافی رحم و تخمدان انجام بدهید تا مطمئن بشید تخمک گذاری مرتب دارید یا خیر. ضمنا تا یکسال بعد از اقدام به بارداری وقت برای باردار شدن دارید. در ضمن بهتره با نظر پزشکتون عکس رنگی از رحم و لوله های رحمی بگیرید تا از باز بودن لوله ها مطمئن شوید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان