دانشنامه فرزند

اقدامات لازم برای بارداری در سن 36 سالگی بعد از 9 ماه تلاش

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام، من 36 سالمه. قدم 155 است. آخرین سیکل قاعدگی بنده 15 تیر است و قاعدگی 30 روزه و منظم دارم. سقط و بارداری نداشتم. حدود 9 ماهه اقدام به بارداری کردم ولی موفق نشدم. به خاطر اقدام به بارداری داروی سینووکس که برای بیماری ام اس است با تجویز پزشک قطع کردم. خواستم به بپرسم با توجه به اینکه باید زود باردار بشم تا بیماریم پیشرفت نکنه هیچ راهی وجود نداره؟ آزمایش هم دادم مشکل کمبود ویتامین و تیروئید نداشتم، پاپ اسمیر هم دادم مشکلی نداشتم. همسرم مهندس شرکت نفت هستن و دو هفته هستن و دو هفته نیستن. خواهش می کنم یک راهنمایی کنید که زود باردار بشم. ممنونم

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام، با توجه به سن تان و مدت زمان اقدام برای بارداری باید بررسی های تکمیلی انجام شود. برای اینکه بتوانید زود باردار شوید باید محدوده تخمک گذاری را مشخص کرده و در آن زمان سونوگرافی دهید و مطمئن شوید که مشکلی در زمینه تخمک گذاری وجود ندارد. طبق طول سیکل های تان روز 16 سیکل قاعدگی برابر با روز تخمک گذاری و محدوده باروری شما از روز چهاردهم تا هجدهم سیکل تان است. این ماه در روز چهاردهم و یا پانزدهم سیکل یک سونوگرافی انجام داده تا مطمئن شویم که مشکلی برای تخمک گذاری و رشد فولیکول ها وجود ندارد. ضمنا همسرتان هم یک آزمایش آنالیز مایع منی انجام دهند. تا اگر مشکلی هست شناسایی و درمان شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بارداری مجدد» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...