دانشنامه فرزند

زمان آغاز ورزش بعد از زایمان

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 20 ساله هستم. قدم 159 سانتیمتر است وزنم 77 کیلوگرم. تاریخ زایمانم 96/1/18. نوع زایمان، سزارین و شیردهی دارم. برای جلوگیری از بارداری از قرص اورژانسی استفاده میکردم. داروهای مصرفی من کم کاری تیرویید، لووکسین و قرص آهن. بارداری اولم بود و سقط نداشتم. نزدیک به دو هفته است که سزارین شدم. برای کوچک شدن شکمم باید چکار کنم؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

پس از معاینه پزشک و تایید او در بسته شدن عضلات ناحیه ناف و شکم، می توانید پس از شش هفته ورزش مناسب شکم را آغاز کنید تا عضلات آن تقویت شده و به حالت قبل باز گردد. نگران نباشید طی شش ماه شیردهی با کاهش وزن قسمت های مختلف بدن و شکمتان کوچک می شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مادر» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...