دانشنامه فرزند

تند حرف زدن کودک 7 ساله

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام، پسر 7 ساله ای دارم که هر کاری میکنم توی حرف زدن عجله نکنه و واضع صحبت کنه نمیشه. لطفا راهنمایی کنید. پسرم موقعی که میخواد صحبت کنه تند تند میگه که بجز خودم بقیه متوجه نمیشن. فقط وقتایی که جمله هاش کوتاه هست همه متوجه حرفاش میشن. مثلا پارک میبریمش بازی میکنه بعد میخواد بگه این بازی رو رفتم این حرکت رو انجام دادم خیلی خوشم اومده لذت بردم، اینقدر سریع میگه که کلمات کامل بیان نمیشن، هر کلمه ناقص بیان میشه و باعث میشه جمله ای که گفته مشخص نشه.

پاسخ کارشناس:

لیلا عمادپور (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

سلام وقت بخیر، تند و غیر واضح حرف زدن دلایل مختلفی می تواند داشته باشد. دلیل اصلی باید با ارزیابی دقیق تشخیص داده و درمان شود. از کمک حضوری روانشناس حتما بهره بگیرید، چون این موضوع روی پیشرفت تحصیلی، اعتماد به نفس و دیگر مهارت های او تاثیر خواهد گذاشت. برخی از این دلایل می تواند: - اضطراب درونی کودک - بیش فعالی - مشکلات گفتاری با ژنتیک خانوادگی باشد. بسته به دلیلی که تشخیص داده می شود راهکار و درمان ارائه خواهد شد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رشد» واقع در بخش «کودک» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...