دانشنامه فرزند

آیا انجام غربالگری اول در بارداری ضرورت دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۰ ساله هستم. قدم ۱۶۸ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۶۳ کیلوگرم بوده و اکنون ۶۳/۷ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۸ بهمن بوده. اکنون در هفته ۱۱ بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از سفکسیم. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، نداشتم. سوال من این است که الان دقیقا هفته چندم هستم و اینکه غربالگری اول واجب است یا نه؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

شما در تاریخ ۳۰ فروردین، ۱۲ هفته و سه روز، سن حاملگیتون هست. انجام غربالگری برای تشخیص یکسری از بیماری ها، مثل عقب ماندگی و .... انجام میشود، پس بهتره انجام بدید، تا خیالتون بابت سلامت جنین، راحت باشه.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...