دانشنامه فرزند

خارش و ترشحات پنیری شکل ناحیه تناسلی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 24 ساله هستم. قدم 163 سانتیمتر است و وزنم 77 کیلوگرم است، تاریخ زایمان من 95/7/15 بوده است. نوع زایمان من سزارین بوده و شیردهی دارم. معمولا برای جلوگیری از بارداری از کاندوم استفاده می کنیم. دارویی مصرف نمیکنم. بارداری های قبلی و سقط های قبلی نداشتم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از سونوهای بارداری و آزمایش های قند و تیرویید. سوال من این است که بعد از زایمان واژنم خیلی خارش داره، وقتی دست میزنم مثل چرک سفید تو دستم میاد. چیکار باید بکنم که خوب شه؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

به احتمال فراوان دچار عفونت قارچی شده اید که برای بررسی دقیق و تشخیص و درمان باید معاینه شوید، شما باید لباس زیر خود را هر روز عوض کنید، لباس گشاد و نخی بپوشید و پس از دستشویی با گذاشتن و برداشتن دستمال خود را خشک کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 1 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...