دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 33 سال سن دارم، سال گذشته یک سقط داشتم در هفته پنجم بارداری که بدلیل عدم تشکیل قلب اتفاق افتاد. بعد از چند ماه اقدام و نتیجه نگرفتن به دکتر زنان مراجعه کردم ایشون برای من به مدت ده روز قرص تجویز کردن به این ترتیب شبی دو تا کلومفین، شبی یک عدد لتروزول، روزی یک عدد امگا3 و متفورمین و دگزا متازون، همه این قرص ها رو من باید ده روز مصرف کنم. اما فراموش کردم از دکتر بپرسم بعد از اتمام ده روز تخمک گذاری میشه؟ من چکار کنم که بتونم موفق بشم باردار بشم؟ هم اینکه اگه راهنماییم کنید چند روز بعد از مصرف این قرص ها تخمک گذاری انجام میشه میتونم برای بارداری پسر اقدام کنم؟ تست lh رو از روز دهم که قرص ها تمام میشه شروع کنم یا زودتر؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

بله، در ده روز مصرف کنید از روز نهم کیت lH را استفاده کنید. برای پسردار شدن حداقل باید از سه ماه قبل رژیم غذایی خود را اصلاح میکردید ولی در این وقت کم میتوانید با چند توصیه احتمال پسردار شدن را افزایش دهید، اصلا لبنیات نخورید، به همسرتان مولتی ویتامین و گرمیجات و انواع مغزها را بدهید، همسرتان موز بخورد، نزدیکی عمقی باشد، بعد از انزال سریع بلند نشوید و مدتی در همان حالت بمانید. باید تقریبا دو، سه روز بعد از اتمام داروها تخمک گذاری اتفاق بیفتد اگر کیت lH مثبت شد ده تا 12 ساعت بعد تخمک گذاری اتفاق میفتد که در آن زمان باید نزدیکی کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان