دانشنامه فرزند

استفاده از دارو برای درمان حساسیت در دوران بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۹ ساله هستم. قدم ۱۶۲ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۶۶ کیلوگرم بوده و اکنون ۷۳ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۹۵.۱۱/۱۸ بوده. اکنون در هفته ۱۷ بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از ویتامین و پرگناکر. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، نداشتم. سوال من این است که بنده چند سال پیش حساسیت داشتم که همیشه خارش داشتم و یکم شدید میشد نفس تنگی میگرفتم، با قرص ستیریزین و آمپول دگزامتازون باهاش مدارا میکردم تا دوره اش تموم بشه. الان هفته ۱۷ بارداری هستم دوباره حساسیت به سراغم اومده خارش شدید و گاهی تنگی نفس و الان نه قرص میتونم مصرف کنم نه آمپول، به نظرتون چکار باید بکنم؟

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

حساسیت و تنگی نفس در دوران بارداری، تا حدودی قابل درمان میباشد. تحت نظر متخصص داخلی میتوانید از قرص لوراتادین، ستیریزین، دیفن هیدرامین، کلرفنیرامین، پماد کالامین استفاده کنید. حتما برای دوز و طول دوره درمان با متخصص داخلی مشورت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...