دانشنامه فرزند

تربیت بچه از چه زمانی باید شروع شود؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام وقتتون بخیر، خواستم بدونم تربیت بچه از چه زمانی شروع میشه؟ آیا در ماههای اولیه تولد، میشه نوزاد و تربیت کرد؟ در مورد خواب نوزاد سه ماهه، آیا قابل تنظیم هست در ساعت مشخصی بخوابه؟ یا اینکه فراموش میشه و هر بار یه ساعت میخوابه؟

پاسخ کارشناس:

لیلا عمادپور (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

سلام. وقت بخیر، تربیت به معنی آموزش رفتارهای درست تا 2 سالگی باید به تعویق انداخته شود. دو سال اول زندگی همه نیازهای کودک بدون معطلی باید ارضا شود. نیاز به غذا، خواب، در بغل بودن و تماس بدنی، بازی و اسباب بازی. تا حدود 6 ماهگی خواب و غذای کودک به هم مرتبط هستند و شما باید خودتان را با عادت های خواب و بیداری او تنظیم کنید. حدود 6 ماهگی که نیاز به شیردهی شبانه کم می شود و غذاهای کمکی اضافه می شود ساعت های خواب روزانه و شبانه او را می توان تنظیم کرد. با مهارت های حرکتی که در هر دوره ماهانه ای کودک تان به دست می آورد آگاهی داشته باشید و بازی های مناسب با او انجام دهید. ظرفیت تمام مهارت ها در کودک وجود دارد و شما با بازی هایی که با او انجام می دهید این مهارتها رشد می کنند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...