دانشنامه فرزند

زمان مناسب نزدیکی برای پسر دار شدن

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من سیکل هام منظمه و 30 روزه است و الان حدود دو ماهه باردارم و همه روشهای تعیین جنسیت از جمله شستشو با جوش و ویتامین ها و ... انجام دادم. فقط دچار سردرگمی شدم تو همه مطالب تو اینترنت نوشته نزدیکی 24 ساعت حول و حوش تخمک گذاری بچه پسر میشه یعنی 24 ساعت قبل و بعدش درسته؟ یه جا دیگه هم هست نباید بگذره از تخمک گذاری چون تخمک ضخیم میشه و yها نمیتونن وارد بشن بچه دختر میشه. من همه روش ها رو انجام دادم فقط نزدیکی دقیقا 14 ساعت بعد از تخمک گذاری بود چون سونو سریالی انجام میدادم، یعنی امشب که تخمک آزاد شد من فردا ظهرش اقدام کردم چون دو تا دختر هم دارم یه کم استرسم زیاده، آیا درسته که تخمک ضخیم میشه؟ با این تفاسیر میدونم صدرصد نمیشه ولی من احتمال کدوم جنسیت رو بالا بردم؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

بله، تضمین صد در صدی وجود ندارد. اما شما زمان خوبی نزدیکی کرده اید نترسید. بهترین زمان برای نزدیکی جهت پسرزایی روز دقیق تخمک گذاری و تا ۲۴ ساعت قبل یا بعد آن است. اگر فاصله بیشتر از ۲۴ ساعت شود احتمال پسرزایی کمتر شده و احتمال دختردار شدن بیشتر میشود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...