دانشنامه فرزند

احتمال بارداری با وجود لکه بینی و خونریزی کم

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ماه قبل دوازدهم پریود شدم و همیشه هم دو، سه روز زودتر از دفعه قبل پریود میشم. نامزد هستم و درست بعد از تموم شدن پریود پنج روز پیش نامزدم بودم، باکره هم هستم. من نمیدونستم که احتمال حاملگی با پیشاب هست فکر میکنم پیشاب همش اطراف واژنم مالیده شد ولی آب منی نه اصلا. از چند روز قبل پریود سینه هام سفت و دردناک میشن اما این بار اصلا سینه هام اینطوری نشدن، همش استرس داشتم و کلی دارو گیاهی دم کردم خوردم که پریود بشم. نهم چند تا لکه قهوه ای اومد و دهم پریود شدم اما خونریزیم خیلی کمه طوری که الان روز سومه به نظر میاد داره قطع میشه، ممکنه من باردار باشم؟ در ضمن روز دهم همش مثل خون کش میومد و همراه با درد زیر شکم.

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

بله، احتمال بارداری وجود دارد آزمایش خون بارداری برای اطمینان بدهید اگر باردار نبودید در صورت تکرار کاهش حجم و روز خونریزی در ماه بعد برای بررسی بیشتر به پزشک زنان یا ماما مراجعه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...