دانشنامه فرزند

آیا تاخیر در قاعدگی به همراه تهوع می تواند نشانه بارداری باشد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ایران زندگی نمیکنم و متاسفانه در کانادا تا دکتر ننویسه آزمایش خون برای بارداری نمیگیرن. چند ماه هست اقدام کردم برای بارداری و الان ٤ روزه عقب انداختم، همون ٤ روز پیش بیبی چک گذاشتم جواب منفی بود، همیشه پریودهام منظم بوده. یک بار هم قبل از موعد پریود لکه دیدم ولی خیلی کم بود و قطع شد، گاهی وقتها حالت تهوع و سرگیجه دارم و زیر دلم درد میکنه و حالت اسپاسم داره. به نظر شما باردار هستم؟ و کی باید دوباره از بیبی چک استفاده کنم؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

تا یک هفته الی ده روز بعد موعد قاعدگی صبر کنید و مجدد از بی بی چک استفاده کنید، اگر بعد ده روز قاعده نشدید و بی بی چک هم منفی بود برای بررسی آزمایشگاهی بارداری و یا علل دیگر اختلال هورمونی به پزشک خود مراجعه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 1 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...