دانشنامه فرزند

اختلال در گفتار کودک و تاثیر جدا خوابیدن در گفتارش

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام، من یه پسر 4 سال و سه ماهه دارم که دیر به حرف اومده یعنی الان هم با این سن جمله های خیلی طولانی رو نمیگه یا نا مفهومه، چون تا یک ماه دیگه یه نفر دیگه به جمعمون اضافه میشه دوست دارم پسرم که تو اتاق ما میخوابه تو تخت خودش بخوابه. یک بار هم خودش خواسته تو اتاقش بخوابه رفته ولی نصف شب باز جا به جا شده ولی الان چند وقته هر از چند وقتی همش میگه تو تخت خودم میخوام بخوابم ولی باباش به علت تجربه بدی که پسر داداشش با این جدا خوابیدن داره مخالفه، میگه اگه احیانا یک ذره هم بترسه به لکنت زبون می افته الان وقتش نیست، از اون ور پسرمم گریه که تختمو میخوام. این وسط من نمیدونم باید چیکار کنم. لطفا راهنماییم کنید. با تشکر.

پاسخ کارشناس:

لیلا عمادپور (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

برای روان شدن گفتار در فرزندتان حتما از مشاوره روانشناس و گفتار درمانگر کمک بگیرید. جدایی برای خواب، قبل تر از این باید اتفاق می افتاد ولی حالا با ورود فرزند دوم و اشتیاق پسرتان برای جدا خوابیدن، حتما این کار را انجام دهید. اتاق او را کاملا تاریک نکنید و اگر نصف شب به اتاق شما آمد او را دوباره به اتاق خودش بفرستید. این که گاهی پیش شما و گاهی تنها بخوابد اصلا خوب نیست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رشد» واقع در بخش «پیش دبستانی» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...