مسافرت در هفته هشتم بارداری با داشتن سابقه سقط جنین

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۵ ساله هستم قدم ۱۷۰ و وزن پیش از بارداری ام ۷۲ کیلوگرم بوده و اکنون ۷۲ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 95/12/3 بوده. اکنون در هفته ۸ بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از ویتامین E و فولیک اسید. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، پارسال ۲ اردیبهشت سقط داشتم. سوال من این است که با این وضعیت میتوانم با خودرو سواری مسافرت کنم؟ و احتمال سقط ممکن است؟

پاسخ کارشناس:

سمیرا طاهری (کارشناس مامایی):

با توجه به این که یک بار سقط داشتید بهتره که در سه ماهه اول مسافرت نرید و فعالیت سنگین انجام ندهید. اگر وضعیت سونوگرافی از نظر جفت و جنین مناسب بود میتونید مسافرت برید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مسافرت» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها