دانشنامه فرزند

احتمال بارداری در قاعدگی نامنظم

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

بنده 25 ساله و دو سال و نیم که متاهل، از ابتدا دارای پریودهای نامنظم که به همین خاطر برای جلوگیری از بارداری سیپروترن و حدود دو ساله روکین میخوردم. آزمایش پاپ اسمیر و هورمونی و تیروئیدم نرمال است. تقربیا چهار ماهی میشه قرص نخوردم و حدود 3 ماه اقدام به بارداری کردم که سیکل قبلیم 58 روزه دکتر گفته ریشه ارثی و تنبلی تخمدان هست. از 14 آبان پریود نشدم. تقریبا دو هفته ترشحات آبکی و بعد سفید رنگ شد که زیاد و بدون بوی بد داشتم، البته تقربیا یک‌ هفته که کمتر شده. قبلا هم گاهی زمان تخمک گذاری ترشحاتم زیاد میشد ولی این بار خیلی طول کشیده و خیلی بیشتر بوده، ۱۳ دی و ۲۶ دی بی بی چکم منفی بود، دیروزم آزمایش خون دادم و منفی بود. از 26 دی همراه ترشحات سفید کمی خون صورتی رنگ هست که مداوم هم نیست گاهی هست گاهی هم نیست مقدارش کم و اصلا مثل قاعدگی های گذشته ام نیست. خیلی نگرانم این خون چیست؟ آیا همان قاعدگی است چرا اینقدر کم و صورتی؟ باید چکار کنم؟ خیلی مصر برای بارداری هستم، من میتونم باردارم بشم؟ چه راهی این امر را حتمی و تسریع میکند؟

پاسخ کارشناس:

سمیرا طاهری (کارشناس مامایی):

شما حتما باید سونوگرافی رحم و تخمدان انجام بدید تا از وجود تخمک گذاری مطمئن بشید و در صورتی که تخمک گذاری ندارید از داروهای محرک تخمک گذاری استفاده بکنید تا زودتر باردار بشید. در خصوص پریود نشدن شما هم به علت به هم ریختن وضعیت هورمونی شماست. میتونید از آمپول پروژسترون استفاده بکنید تا پریود بشید

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...