دانشنامه فرزند

روش جلوگیری مناسب بعد از سقط جنین

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 31 ساله هستم. قدم 170 سانتیمتر و‌ وزنم 101 کیلوگرم است. اولین روز از آخرین قاعدگی من در 28 اردبیهشت می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 25 یا 26 روزه می باشد. قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از، کاندوم استفاده میکردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از، ال دی و اورژانسی. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، زایمان طبیعی و 2 تا سقط داشتم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از، سونوگرافی غربالگری که متوجه شدن جنین بزرگ نشده و پوچ بود. سوال من اینه که بهترین راه برای جلوگیری از بارداری که وزن هم زیاد نشه، منو عصبی نکنه و تا دو سال منو حامله نکنه چیه؟ پریروز سقط جنین داشتم.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام، برای شما بهترین روش همان کاندوم می باشد. روش های جلوگیری هورمونی مثل ال دی می تواند منجر به افزایش وزن گردند. مگر انواع جدیدتر آن ها مثل بلارا (اثرات کاهش وزن این قرص کمتر است، به شرط آن که خودتان هم اشتها را کنترل کرده، مصرف نمک و سرخ کردنی ها را به حداقل برسانید و ورزش داشته باشید).

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...