دانشنامه فرزند

لکه بینی پس از مقاربت در هفته یازدهم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من خانم 27 ساله و اکنون باردار 11 هفته و 3 روز هستم 3 روز پیش به دنبال نزدیکی که با همسرم داشتم خونریزی مختصری که رقیق و صورتی بود داشتم که طی یک روز کم کم لکه بینی و قطع شد، محض اطمینان سونوگرافی دادم احتمال هماتوم ساب کوریونیک مطرح شد که گفتن مقدارش خیلی کمه و احتیاج به استراحت مطلق داری هم چنین دکتر زنان برام شیاف پروژسترون نوشت الان اصلا خونریزی ندارم اما از اون روز کمردرد ریزی دارم و گاهی زیر شکمم یه تیری میکشه، شیاف رو هم گفتن که رکتال استفاده کن حقیقت من خیلی نگرانم که بچه ام سقط نشه؟ خودمم شاغل هستم، میخواستم بدونم تا کی باید استراحت مطلق داشته باشم؟

پاسخ کارشناس:

ژاله جانكی (کارشناس مامایی):

حتما شیاف های تجویز پزشکتون رو ادامه بدید، اما اگر خونریزی به طور کامل برطرف شده نیازی به استراحت مطلق ندارید ولی به هیچ وجه کار سنگین انجام ندید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زندگی خانوادگی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...