دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۲ هستم. قدم 50 سانتیمتر است و وزنم 56 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ اول هر ماه می باشد. طول دوره قاعدگی من 28 روزه می باشد. قاعدگی من منظم هست معمولا برای جلوگیری از بارداری شوهرم طبیعی انجام میده. من هیچ دارویی مصرف نمی کنم. وقتی برای بارداری اقدام کنم هیچ مشکلی نداریم در طی دو و یا سه ماه باردار میشم سه سقط مکرر داشتم که اولی در هفته 13 بود و دومی در هفته 18 و سومی هم در هفته 18 بود. از آخرین سقط من هشت ماه می گذره. من سه ماه قبل ایران بود دکترم از من و شوهرم آزمایش ژنتیک گرفت که هر دو سالم بودیم و هیچ مشکلی نداشتیم و آزمایش پاپ اسمیر و نمونه آندومتر انجام دادم همه سالم بود. من در کشور سوئد زندگی می کنم، ۳۲ سال سن دارم سابقه سقط مکرر در ماه چهارم و پنجم دارم ولی دکتر های کشور سوئد هیچ کاری برایم انجام ندادن

پاسخ کارشناس:

مریم زردشت (کارشناس مامایی):

چون سه سقط پشت سر هم داشته اید سقط مکرر محسوب می شود که با انجام آزمایشات ژنتیک، آزمایش آنتی بادی های خون مادر و هورمونها، عکس رحم برای تشخیص چسبندگی یا عفونت و ... باید دلیل آن مشخص شود و یا در حاملگی مجدد کاملا تحت نظر باشید تا اقدامات لازم برای جلوگیری از سقط صورت گیرد. اما این نکته را به خاطر داشته باشید که در خیلی از موارد سقط ممکن است دلیل خاصی وجود نداشته باشد و در دسته سقط های بدون علت قرار بگیرد. سبک زندگی سالم داشته باشید، ورزش و استفاده از غذاهای مفید و خانگی را در برنامه خود بگنجانید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان