دانشنامه فرزند

تاخیر در قاعدگی به همراه لکه بینی در زمان اقدام به بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

ما فروردین ماه نزدیکی داشتیم، پریود آخرم هم ۳۰ اسفند ماه بود اون وقت امروز بعد چند روز تأخیری خون آب دیدم تو دستمالم یعنی میخوام پریود شم یا چیز خاصی میتونه باشه؟ خیلی بهم ریختم. طول دوره هام ۳۰-۳۱ روز شده بود چند ماه اخیر (قبلا ۲۸ روز) ولی اسفند ماه که اولین نزدیکیمون بود ۲۶ روز شده بود و از اسفند ماه به بعد پریود نشده بودم (۳۰ اسفند ماه ۲ - ۳ روز خونریزی مختصر داشتم) بیشتر میخوام بدونم که چرا باید اینطور بدنم بهم بریزه اسفند ماه ۴ روز زودتر شدم و بعد اونم ۱۱ روز تأخیر داشتم نمیدونم آب خونه دال بر پریود شدنم هستش یا چیز دیگه ای؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

هم احتمال تاخیر در قاعدگی و هم لکه بینی ناشی از احتمال بارداری وجود دارد. یک نوبت آزمایش خون انجام دهید. اگر با آزمایش خون متوجه شدید علت بارداری نیست، علت وقوع این مساله می تواند ناشی از استرس باشد. بسیاری از خانم های در حال اقدام به بارداری اینگونه نامنظمی ها را تجربه میکنند. اما اگر در ماه های بعدی هم تکرار شود نیازمند بررسی بیشتر از نظر عملکرد تخمدانی هستید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...