دانشنامه فرزند

آی یو دی و آمپول جلوگیری را چه زمانی پس از زایمان می توان استفاده کرد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

برای گذاشتن ای یو دی و خوردن قرص ال دی حتما باید پریود شد؟ شش ماه زایمان کردم هنوز پریود نشدم مرکز بهداشت هم میگه باید پریود بشی بعدا این کارها رو بکنیم، آمپول نوشتن بزنم نمیدونم زدن آمپول کار درستی یا نه؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

اگر شیرده هستید ممکن است مانع قاعدگی و نامنظمی آن شود، بله، گذاشتن آیودی در زمان قاعدگی به دلیل نرم شدن دهانه رحم راحت تر است ولی چناچه بخواهید در زمان غیر قاعدگی آیودی بگذارید یا قرص جلوگیری مصرف کنید ابتدا باید از عدم بارداری خود با آزمایش خون مطمین شوید. بهتر بود ابتدا با آزمایش احتمال بارداری رد می شد سپس برای اتفاق افتادن قاعدگی آمپول تجویز می شد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...