دانشنامه فرزند

مطمئن ترین راه جلوگیری از بارداری در دوران شیردهی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 30 ساله هستم. قدم 164 سانتیمتر است و وزنم 79 کیلوگرم است، تاریخ زایمان من 94.11.8 بوده است. نوع زایمان من سزارین بوده و شیردهی دارم. معمولا برای جلوگیری از بارداری از کاندوم استفاده می کنیم. داروهای مصرفی ندارم. بارداری های قبلی و سقط های قبلی: نداشته ام. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده ندارم. سوال من این است که به غیر از کاندوم بدون خطرترین و ایمن ترین راه جلوگیری از بارداری چیست؟ چه فیزیکی و چه با دارو؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

بهترین روش توصیه شده به شما آی یو دی میباشد که هم دخالتی تو عمل جنسی ندارد هم روش کاملا مطمئن میباشد که ضریب خطای خیلی پایین تری نسبت به کاندوم دارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...