دانشنامه فرزند

اضافه کردن وزن در شیردهی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 20 ساله هستم، قدم 164 سانتیمتر است و وزنم 58 کیلوگرم است. تاریخ زایمان من 96.2.5 بوده است. نوع زایمان من طبیعی بوده و شیردهی دارم. معمولا برای جلوگیری از بارداری از کاندوم استفاده میکنیم. داروهای مصرفی من عبارتند از قرص هماتنیک. بارداری های قبل و سقط های قبلی نداشتم و سونوگرافی های تشکیل قلب، nt و سه بعدی را انجام داده ام. سوال من این است که چگونه در دوران شیردهی چاق شوم؟

پاسخ کارشناس:

ميترا بناءساعی (کارشناس مامایی):

چاق شدن شما بستگی به میزان غذا و فعالیت و سوخت و ساز شما دارد. اگر به قصد شیردهی نیاز به چاق شدن دارید، بدانید که تاثیری در میزان شیر شما نخواهد داشت، میزان شیر فقط وابسته به روش و میزان شیردهی شما می باشد. فقط لبنیات در روز ۴ - ۵ واحد داشته باشید تا بدن شما دچار کمبود کلسیم نشود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «شیردهی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...