دانشنامه فرزند

تلاش برای بارداری بعد از دو ماه اقدام

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من دو ماه اقدام کردم برای بارداری اما اتفاقی نیفتاده. راه حلی هست که کمک کننده به این امر باشه. لازم به ذکر است که هم اسید فولیک هم ویتامین ایی مصرف می کنم و از طریق چرخه عادت ماهیانه روز و هفته تخمک گذاریم را پیدا کرده ام. لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

دو ماه باردار نشدن علی رغم عدم پیشگیری ملاک وجود مشکل نیست. در صورت عدم بارداری پس از گذشت یک سال نیاز به بررسی نازایی می باشد. توصیه می شود هم شما و هم همسرتان از استرس های بی مورد پرهیز داشته باشید و از نظر تغذیه ای نیز هر دو شرایط خوبی را بدست بیاورید. سعی کنید پس از عادت ماهیانه تا زمان تخمک گذاری نزدیکی نکنید تا حجم اسپرم ها افزایش یابد و بلافاصله پس از نزدیکی از جا بلند نشوید و سعی کنید در حالت دو زانو بمانید تا رسیدن اسپرم به تخمک تسهیل شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...