اگر حرکات جنین زیر شکم احساس شود خطرناک است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 24 ساله هستم. قدم 160 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 42 کیلوگرم بوده و اکنون 58 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 8 مهر 95 بوده. اکنون در هفته 30 بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از ویتامین و قرص آهن. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، ندارم. سوال من این است که دو روزه حس می کنم تکون های بچه کم شده و بیشتر زیر شکمم تکون می خوره ولی قبلا بیشتر زیر سینه ام بود می خواستم ببینم به نظرتون مشکلی نیست؟ یا به دکترم مراجعه کنم؟

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

اگر احساس میکنید حرکات جنین کم شده، پس از خوردن غذا یا آبمیوه به پهلوی چپ بخوابید و حرکات جنین را بشمارید. باید در مدت 30 دقیقه 4 حرکت داشته باشد. در غیر اینصورت غیر طبیعی می باشد و به پزشک مراجعه کنید. حس کردن حرکات جنین زیر شکم، احتمال زایمان زودرس را بالا میبرد. حتما سونوگرافی انجام دهید. استراحت داشته باشید و از شکم بند استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 10 کاربر 4.1 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها