دانشنامه فرزند

آیا درد زیر شکم پس از آی یو آی طبیعی است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من سی و چهار سال دارم، دیروز ای یو ای کردم برای تعیین جنسیت از موقع ای یو ای درد شدیدی زیر شکم داشتم تا ساعت دوازده شب. میخواستم ببینم این درد علتش چی میتونه باشه؟ هم این که من بهورز هستم باید استراحت مطلق داشته باشم تا چند روز یا نیاز به استراحت نیست؟

پاسخ کارشناس:

سمیه حاجبی (کارشناس مامایی):

علت درد شاید بخاطر تحریک دهانه رحم، لانه گزینی یا تحریک تخمک گذاری باشد. بخاطر دردی که دارید بهتر است استراحت کنید تا بارداری با موفقیت انجام شود بستگی به شرایط کاری شما دارد اما بهتر است تا آخر هفته استراحت کنید. بهتر است با متخصصتان تماس بگیرید و طبق نظر ایشون رفتار کنید که از وضعیت شما بهتر آگاه است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 8 کاربر 3.6 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...