دانشنامه فرزند

احتمال بارداری با نزدیکی محافظت نشده در آخرین روز قاعدگی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۰ ساله هستم. قدم ۱۵۷ سانتیمتر است و وزنم ۴۱ کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۱۷ تیر می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی ۲۹ روزه است. قاعدگی من نامنظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از کاندوم استفاده می کردیم. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: نداشتم. سوال من این است که آخرین روز از قاعدگیم نزدیکی داشتیم و همسرم شک داشت که منی ریخته توی واژنم بخاطر همین ۱۲ ساعت بعد یک قرص ال دی خوردم تا اینکه بعد از ۴ روز بخاطر مشکلی یک قرص اعصاب اینوسترال خوردم بعد از اون لکه دارم و تست زدم مثبته میخواستم بدونم احتمال اینکه باردار باشم چقدره؟

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

با سلام، زمان نزدیکی شما در روزهای تخمک گذاری نبوده پس احتمال باردار بودن شما خیلی کم است. مثبت بودن تست ممکن است کاذب باشد. برای اطمینان از بارداری آزمایش خون انجام دهید. مطمئن هستید تاریخ پریودتان ۱۷ تیر بوده است، یعنی الآن ۶ روزه که پریود شدید!

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...