دانشنامه فرزند

تاثیر مصرف قرص اورژانسی بر نوزاد در شیردهی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من دو ماهه که زایمان کردم و دو هفته پیش نزدیکی مشکوک داشتم و ۴ روز بعد از نزدیکی یک بار تعداد دو عدد قرص اووسیز مصرف کردم و بعد از یک هفته از مصرف قرصها بچه ام اسهال شده؟ آیا احتمال بارداری وجود داره و اینکه بچه ام اسهال هست دلیلی بر حاملگی میشه؟

پاسخ کارشناس:

الهام جوانشیر (کارشناس مامایی):

خیر، ربطی نداره، ولی قرص اورژانسی رو خواستین استفاده کنین همون موقع و یا تا ۷۲ ساعت وقت دارین و اثرش بیشتر هست. برای اطمینان بیشتر اگر ۱۴ روز از لقاحتون گذشت بی بی چک بدین ولی چون شیرده هستین احتمال تخمک گذاری خیلی کم هست ولی ممکنه پیش هم بیاید حاملگی.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...