دانشنامه فرزند

ناآرامی کودک چهار ماهه
پاسخ کارشناس

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

نوزاد دختر من با چهار ماه سن اولین فرزند هست و اغلب روزها با توجه به اینکه خیلی خوابش میاید ولی کلافه هست و نمی خوابد و گریه میکند. هیچ مشکل دیگری ندارد. سیر بوده و جایش تمیز است. ضمنا طبق تجویز قبلی دکتر از قطره کولیک استفاده میشده که مناسب بوده تا 2 ماهگی ولی الان نیست همچنین قطره هربال میکچر هم جواب نمیدهد.

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

برخی نوزادان با اینکه مشکل پزشکی خاصی ندارند نا آرام هستند که در این مورد مادر باید صبوری پیشه کند و از سایر اعضای خانواده کمک بخواهد. اما در مورد کودک شما پیشنهاد میشود از قطره کولیکز استفاده شود. به متخصص اطفال جهت رد درد گوش نوزاد مراجعه نمایید، همچنین رژیم غذایی شما باید عاری از مواد نفاخ مثل شیر، حبوبات خیس نخورده، سیر و پیاز خام، سبزی خام و کاهو و .... باشد. همچنین پیشنهاد می شود برای مدتی کودک خود را زمانی که در منزل هستید پوشک نکنید و از تشک های مخصوص استفاده کنید و کودک را روی آن قرار دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «گریه» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...