دانشنامه فرزند

قرص متفورمین را چه زمانی از قاعدگی باید مصرف کرد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من کم کاری تیروئید دارم 27 سالمه و تیروئیدم نرمال هست هر روز نصف قرص لوتیروکسین قبل صبحونه میخورم ناشتا و اقدام به بارداری هستم. الان هفت ماه هست و د وماه پیش دکتر زنان رفته بودم که گفت تخمک هات کوچیکه برای باردار شدن 12 بود و چون عفونت داشتم یه کم، برام قرص نداد برام تخمک هام و برام دکتر تیروئیدم برام برای تخمک گذاری متفورمین 500 داده برای تخمک گذاری، منم اوایل اردیبهشت میخوام پریود بشم بنظرتون بخورم یا نخورم؟ چون خودم میگم بخورم پریودم رو میریزه به هم نمیزاره پریود بشم. از کی شروع کنم بخورم؟ بعد پریود شدن یا خود پریود؟ روزی یکی یا دو تا؟ چون من لاغرم شنیدم این قرص متفورمین بی اشتها میکنه قند رو میاره پایین تهوع میاره و ....به بدنم نسازه باید چیکار کنم؟

پاسخ کارشناس:

الهام جوانشیر (کارشناس مامایی):

اگر لاغر هستین همون یک ٥٠٠ بخورین ولی حتما بخورین چون به تخمک گذاری و آزاد شدن تخمک کمک میکند بذارین پریود که شدین از روز ٥ قاعدگیتون شروع کنین.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 7 کاربر 3.7 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...