تعیین جنسیت از روی علایم بارداری در هفته بیست و یکم

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 32 ساله هستم. قدم 162 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 67 کیلوگرم بوده و اکنون 75 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 11 آذر بوده. اکنون در هفته 21 بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از، آهن و مولتی ویتامین. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، یک دختر دارم، زایمان طبیعی داشتم، سقط نداشتم. آیا ممکنه سونوگرافی در 21 هفته اشتباه بگه؟ بیشتر علائمم با بچه اولم فرق می کنه. جنین پایین شکم قرار داره و حرکتش بیشتر به سمت مثانه و سمت راسته و خیلی علایم دیگه که بیشتر بهم می گفتن بچه پسره ولی سونوگرافی گفته دختر، حالا ممکنه اشتباه شده باشه؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

سونوگرافی هم امکان خطا دارد،اما در هفته ی بیست و یک فکرنمی کنم اشتباه توضیح دهد. در ضمن از روی علائم و ویار مادر، نمیشه دقیقا گفت جنسیت چیه. تا آخر بارداری باز هم سونوگرافی دارید که خیالتون راحت بشه.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها