دانشنامه فرزند

چگونه می توان اضافه وزن در بارداری را کنترل کرد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 27 ساله هستم، قدم 179 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 53 کیلوگرم بوده و اکنون 68 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 17 تیر بوده. از لووکسین و آهن و ویتامین استفاده می کنم و اولین بارداریم هست.من 26 هفته باردارم رفتم دکتر بهم گفته زیاد غذا نخورم چون وزنم زیاد رفته بالا گفت کم غذا بخورم وعده غذا هم کم هست سه وعده غذا میخورم میان وعده هم ندارم از این میترسم جنین وزن نگیره خودم وزنم میره بالا ضرر نداشته باشه؟شما 6 وعده در روز که همراه با همان میان وعده میباشد غذا میل نمایید اما با حجم کم باشد این طوری نه گرسنه می مانید و نه وزنتان بالا میرود. توصیه میکنم شبها برنج نخورید. از غذاهایی که کالری کمتری دارند میل نمایید و میوه جات و سالاد در برنامه غذاییتان بیشتر باشد تا هم زودتر سیر شوید هم چاق کننده نمی باشد. میان وعده ها میوه و یا شیر و دو عدد خرما باشد. کنار غذا هم سالاد و ماست تا زودتر سیر شوید. حتما پیاده روی نیم ساعت در روز را داشته باشید که به تناسب اندامتان کمک میکند.

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

شما 6 وعده در روز که همراه با همان میان وعده میباشد غذا میل نمایید اما با حجم کم باشد این طوری نه گرسنه می مانید و نه وزنتان بالا میرود. توصیه میکنم شبها برنج نخورید. از غذاهایی که کالری کمتری دارند میل نمایید و میوه جات و سالاد در برنامه غذاییتان بیشتر باشد تا هم زودتر سیر شوید هم چاق کننده نمی باشد. میان وعده ها میوه و یا شیر و دو عدد خرما باشد. کنار غذا هم سالاد و ماست تا زودتر سیر شوید. حتما پیاده روی نیم ساعت در روز را داشته باشید که به تناسب اندامتان کمک میکند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تغذیه و وزن» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...