دانشنامه فرزند

میزان مصرف قرص اورژانسی مجاز در طول یک سال

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۹ ساله هستم. قدم ۱۶۴ سانتیمتر است و وزنم ۵۰ کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 96/1/22 می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی ۲۸ روزه است. قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از قرص لونژیل در تاریخ 96/2/5 استفاده کردیم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند اند تست بتا که zero بود. سوال من این است که، آیا به عقب افتادن پریود به دلیل مصرف دو عدد قرص لونژیل ۱.۵ در فاصله ی ۲۴ ساعت است یا بدلیل بارداری خارج از رحم؟ پس چرا پریودم که بسیار منظم بود عقب افتاده؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

با توجه به اینکه تست بارداری شما منفی بوده قطعا به علت عوارض این قرص هست و نگران نباشید. در بعضی با دیر کرد پریودی و در بعضی دیگر با خونریزی نامرتب به مدت طولانی عوارض خود را نشان میدهد. ضمنا به عنوان روش پیشگیری اصلا روش مناسبی نیست و تا 4 بار در سال مجاز هستید این قرص را مصرف کنید نه بیشتر چون آسیب زیادی به تخمدان میرساند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...