دانشنامه فرزند

پرخاشگری کودک 21 ماهه بعد از قطع شیردهی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

با عرض سلام خدمت شما، من پسری 21 ماهه دارم و الان خودم در ماه 8 بارداری هستم به دلیل بارداری مجبور شدم فرزندمو زودتر از شیر بگیرم. از اون زمان پرخاشگر شده. البته از نوزادی تا یک سالگی خیلی آروم بود ولی الان همه رو نیشگون میگیره یا مدام سر مسائل جزئی جیغ میزنه و گریه میکنه. مثلا اگر یک بار منو صدا کنه و من جوابشو ندم دفعه دوم با جیغ و داد صدا میزنه. حتی خواب آرومی هم نداره تو خواب یا گریه میکنه یا جیغ میزنه. همسرم هم فردی عصبی هست و فرزندم این رفتار پدرشو خیلی میبینه و این اخلاق ایشون من رو هم دچار فشارهای عصبی میکنه و بعضی وقت ها نمیتونم با کودکم با آرامش برخورد کنم. از شما خواهش میکنم منو راهنمایی کنید چکار کنم که فرزندم آروم باشه و این خلق و خو درونش نهادینه نشه؟

پاسخ کارشناس:

سعیده اکبری (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

با عرض سلام، بنده اطلاعاتی از خلق کودک شما، شرایط قبل تولد و بعد تولد، نوع فرزند پروری شما و چگونگی از شیر گرفتن فرزندتان، نوع ارتباط شما و همسر و کودکتان ندارم و نمی توانم راهنمایی دقیقی داشته باشم و نیاز به مراجعه به روانشناس کودک دارین تا حضوری سوابق شما بررسی بشود. به طور کلی کودکان تا دو سالگی توجه صرف می طلبند و باید نیاز های معقول آن ها بدون مکث و با مهربانی برطرف شود. این نوع رفتارهای کودک شما ممکن است دلایل متفاوتی داشته باشد از جمله نوع دلبستگی، نوع فرزند پروری شما و همسرتان، نوع از شیر گرفتن، فرزند جدید، الگو گیری از پدر و غیره ... تا زمانی که علت شناسایی نشود راهنمایی صورت پذیر نیست و بعضی مواقع نیاز به حضور والدین و کودک به روانشناس است تا به صورت همگام با هم، شرایط محیطی خانه و وظایف و نیازها و شرایطی را فراهم آورند که باعث آرامش هم شوند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...