علت حرکت نکردن جنین در ماه ششم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 37 ساله هستم. قدم 170 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام حدودا 105 کیلوگرم بوده و اکنون 113 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ بیستم آذر ماه بوده. اکنون در شش و نیم ماهه بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از، قرص کم کاری تیروئید و آمپول آنوکساپارین برای یه غلظت خون که به بازو میزنم. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، 15 سال پیش یه زایمان طبیعی و چند سال پیش یه سقط و حالا باردارم. پریشب نینی خیلی تکون میخورد و اذیتم میکرد و خوابم نمیبرد به صبح که رسید خیلی تکون میخورد و شدید سر درد گرفته بودم اون وقت از دیروز به بعد هیچ خبری نیست غلظت خون هم دارم آمپول میزنم و چند روز پیش به دکترم گفتم میشه آمپولش یک روز در میون بشه اجازه دادن. از وقتی که آمپول هارو میزدم هر روز ورم پام هم خوب شد ولی یک روز در میون میزنم هی یکم باد میکنه پایه راستم بعد خوب میشه الانم شیش ونیم ماهمه و امروزم شکمم شل شده، خیلی نگرانم الان دقیقا میخوام بدونم چرا نینیم تکون نمیخوره؟ البته با این شرایطی که دارم یعنی جای نگرانی هست که برای نینی اتفاقی افتاده باشه؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

لطفا یک لیوان شربت به همراه یک شیرینی میل شود به پهلوی چپ دراز بکشید و تعداد حرکات جنین را در یک ساعت بشمارید که باید حداقل ۵ حرکت داشته باشد اگر این چنین نبود فورا به بیمارستان مراجعه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان