دانشنامه فرزند

لکه بینی قهوه ای و کمر درد پس از نزدیکی بعد از سقط جنین

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 30 ساله هستم. قدم 167 سانتیمتر و وزنم 70 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 4 مرداد ماه می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 30 روزه است. قاعدگی من نامنظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از، روش طبیعی استفاده می کردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از، متفورمین. مدت زمان اقدام ما برای بارداری 6 ماه است. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: یک بار سقط. سوال من این است که من تازه سقط داشتم که 20 روز از قطع خونریزی بعد سقط میگذره. بعد از چند بار نزدیکی این دفعه بعد از نزدیکی ترشحاتم رنگ قهوه ای شده و کمر درد پیدا کردم آیا مشکلی نیست؟

پاسخ کارشناس:

آرزو بحرانی (کارشناس مامایی):

بعد از سقط معمولا نزدیک 30 روز بعد احتمال پریود شدن هست. اگر لکه های قهوه ای رنگ بیشتر شدند همان پریود هست. اما موردی که مهم هست خونریزی بعد از نزدیکی است که در صورت تکرار باید حتما از نظر زنان معاینه بشوید زیرا خونریزی بعد از نزدیکی می تواند مطرح کننده التهاب های ناحیه دهانه رحم و موارد پیشرفته تر باشد. در صورتی که پاپ اسمیر در 3 سال اخیر انجام نداده اید طبق نظر ماما یا پزشک تان بعد از مدت زمان مناسب از حاملگی انجام بدهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...