دانشنامه فرزند

عدم تکلم کودک 2 ساله طبیعی ست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام وقت بخیر، پسرم دو سالش تمام شده اما هنوز حرف نمیزنه. فقط مامان و بابا میگه که اونم گاهی به من میگه بابا و به همسرم میگه مامان. البته من خواهر زاده هامم دیر زبون باز کردن. به نظرتون مشکلی هست؟ نیازه ببرمش دکتر؟ خیلی پر حرفه ولی تمام حرفاش نا مفهومه. به قولی با زبون خودش حرف میزنه.

پاسخ کارشناس:

مهسا صالح‌نجفی (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

سلام و عرض ادب، تا 3 سالگی حرف نزدن کاملش طبیعی است ولی اگر بعد از این سن ادامه پیدا کند نیاز است که به دکتر رجوع کنید و لازم به گفتار درمانی می باشد. بعضی از بچه ها وراثتی و یا به دلیل غنی نبودن محیط شان دیرتر زبان باز می کنند. بهتر است با فرزندتان بیشتر صحبت کنید و کلمه ها را بگویید و از او بخواهید تا تکرار کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رشد» واقع در بخش «پیش دبستانی» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 4 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...